Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Nesouhlasím

S čím cvičíme..

Pokud má být nácvik sebeobrany co nejvíce reálný, je třeba používat helmy, chrániče, elektrické nože, obušky apod.

Velmi důležitou částí nácviku "opravdové reálné sebeobrany" je nutnost užívat různých pomůcek. Čím více pomůckami disponujete, tím reálnější jsou modelové situace. Čím reálnější jsou modelové situace, tím více jste připraveni na ulici a čím více jste připraveni na různé útoky, tím větší je Vaše šance na přežití na ulici při případném napadení.

Pomůcky jsou získávány částečně z darů a z převážné většiny z Vašich členských příspěvků. Chovejte se tedy prosím k pomůckám šetrně.

Pro nácvik rychlých a hlavně tvrdých úderů a kopů je nutnost mít různé velikosti lap (úderových bloků) a to od nejmenších na izolované údery, po vetší, střední používané na kombinace úderů a kopů a v neposlední řadě velké bloky na nácvik kopů a útoků pomocí židle, samopalu apod.

Naopak pro nácvik ve dvojicích (sparing, drill), jsou důležité cvičební pomůcky jako boxerské rukavice, suspenzor, chránič holení, chránič předloktí, chránič lokte, chránič krku, chránič hlavy, chránič břicha apod.

Pro nácvik modelových situací sebeobrany, je potřeba mít gumový nůž, gumovou střelnou zbraň, gumovou pivní láhev, gumový granát, pěnový obušek, gumový zavřený obušek, tyč, hůl apod.

Jak si můžete všimnout, naše cvičení je pouhým koníčkem a především Vaše příspěvky za soukromé lekce a semináře jsou hlavním tahounem pro nákup velmi kvalitních a potřebných pomůcek. V podstatě vše, co je dostupné na trhu, u nás pravděpodobně najdete. Pouze s kvalitními pomůckami se nemusíte bát tvrdého nácviku a budete na ulici vždy o krok před útočníkem.

Použití pomůcek