Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Nesouhlasím

Fungujeme již několik let a naší školou prošlo několik stovek zájemců.Historie naší školy

Naše škola byla neoficiálně založena již v roce 2009 a to jako "Sportovní klub sebeobrany SKS Brno-Bosonohy", pod hlavičkou místní Stavební školy a řemesel, ve které také probíhaly zcela zdarma tréninky. Zde jsme nabízeli žákům školy a internátním žákům sportovní vyžití s úplovým zaměřením. V té době, se však jednalo pouze o skupinu do 10 lidí, kteří cvičili různá bojová umění a sporty. Scházeli jsme se prakticky každý den. Několik žáků tohoto klubu, také bylo ze Střední odborné školy ochrany osob a majetku - Brno. Takto jsme si mohli navzájem předávat zkušenosti a žáci výše uvedené školy připravovat na zkoušky z Karate a Juda, potřebné pro zdárné dokončení studia.

Zjistil jsem , že vzdělávání sebe sama, ale i mých spolužáků, přátel a známých, v sebeobranných dovednostech, mě natolik uchvátilo, že jsem se rozhodl udělat razatní krok. Dne 5.11.2011 ,jsem absovoval školení trenérů na III.stupeň a složil tak v Ostravě před Hanshi Ján Vasilenko (10dan watejitsu,8dan karate) zkoušku na instruktora sebeobrany.Tento titul mi přispel k mé prozatimní "kariéře", kdy jsem nejprve v Břeclavi, navštěvoval Karate a Jiu-jitsu a následně v Brně Aikido, Judo, Kung Fu. V návaznosti na několik let cvičení bojových umění a systémů a především absolvování instruktorského kurzu, jsem náš doposud neprofesionální-pouze kamarádský klub,přeměnil do oficální úrovně a to dne 11.6.2012, kdy byla Škola bojových umění a sebeobrany Břeclav, oficálně zapsána u Ministerstva vnitra ČR, jako občanské sdružení.

Počínaje rokem 2012 naše škola zahájila v Břeclavi naplno svou činnost a po různých tělocvičnách, probíhala výuka základů sebeobrany. K dispozici byly především otevřené kurzy sebeobrany a to zvlášť pro muže, i ženy. Během let 2012 a 2013 měla škola již stabilní základnu cvičících, kteří pravidelně navštěvovali tréninky 2x týdně. Jednalo se o žáky z Břeclavi, ale i okolí Mikulova. Rok 2014 byl pro školu nemilý, neboť 80% členů, muselo školu opustit, neboť nastupovali na Vysoké školy, k Policii ČR, nebo se hlásili k Armádě ČR a to do vzdálených měst.

Koncem roku 2014 a začátkem roku 2015 , jsem se rozhodl kvůli upadajícímu zájmu ze strany veřejnosti, nepořádat otevřené kurzy sebeobrany, ale vyhlásit pouze možnost cvičit formou soukromých lekcí - tedy jednotlivci na objednávku. Tento krok,byť se jednalo o krok razatní a riskantní, se vyplatil a v dnešní době pravidelně navštěvují zájemci jednotlivě soukromé hodiny sebeobrany. Jejich pokrok je díky tomu rychlejší, mají možnost cvičit přímo s trenérem a jejich požadavky jsou plněny dle přání a potřeb. Díky výuce formou soukromých lekcí máme tréninky i o víkendech.

Píše se rok 2016 a stát si na nás připravil několik záludností. Bylo třeba upravit stanovy školy, neboť právní forma "občanské sdružení" již neexistuje. Nově jsme "zapsaný spolek". Opět také pro rok 2016 a dokonce pro rok 2017, připravujeme znovu otevřené kurzy sebeobrany pro omezený počet lidí. Poptávka o kurzy a lekce sebeobrany i vzhledem k velmi nestabilní bezpečnostní situaci ve světě, opět roste. Uskutečňujeme školení první pomoci, ale i kurz sebeobrany. Poměrně ve velkém, nakupujeme cvičné spreje a snažíme se posunout výuku směrem k používání nejen rukou, nohou a hlavy, ale i velmi dobrých a spolehlivých obranných pomůcek od firmy esp. Závěrem roku pořádáme seminář pro veřejnost.


V roce 2017 neotálíme a startujeme hned od začátku roku.I vzhledem ke zhoršující se bezpečnostní situaci nejen ve světě, ale i u nás, kdy roste agresivita na školách, na silnicích a zkrátka všude kde jsou lidé, otevíráme opět veřejnosti možnost cvičit soukromé lekce.Termíny jsou plně obsazeny a čekací dobu měsíc i více, na svůj první trénink, absolvuje hned několik zájemců. V květnu roku 2017 si zveme na trénink kamaráda, V.Paráka z Břeclavské školy Kickbox Arena Břeclav, který praktikuje kickbox a žádáme jej, aby nám ukázal, jak udělat naše údery a kopy, lepší, rychlejší a bolestivější. V měsících červenec-srpen, pořádáme velkou letní soutěž, kde máme pro 3 účastníky výhry jako 3h kurz zdarma, 50% sleva a 20% sleva na cvičení. S výherci natáčíme krátké medailonky. Dochází také k velkému přepracování webu na základě dat cookie. Sledujeme, co Vás u nás na webu zajímá,nebo co je naopak třeba dát z webu pryč co zavazí a otravuje. Optimalizujeme používání webu pro všechna zařízení (PC, tablet, smartphone). Nově se můžete spojit s trenérem přímo v online chatu na našem webu a to na jakékoliv stránce. Závěrem roku 2017 pořádáme seminář obrany proti pěsti, opět pro širokou veřejnost i naše stálé žáky.


V roce 2018 cvičíme na plné obrátky. Kurzy jsou zaplněny. Hlásí se stále více rodičů s dětmi od 13 let a proto vytváříme speciální tréninkový plán, který děti neučí agresivitě, ale poskytuje jim jisty základ sebeobranných prvků a technik. V dubnu roku 2018 taktéž absolvuji v Praze akreditovaný kurz instruktora sebeobrany, na kterém se učím mimo jiné lepší efektivitu výuky u dětí, nové tréninkové (posilovací, postřehové, obranné) metody dospělých i dětí, učím se nové techniky Krav Maga, pod vedením Jindřicha Petříka, instruktora Krav Maga pro děti, civilní osoby, ženy, ozbrojené složky a zjišťujeme a procvičujeme, které techniky jsou aktuální a fungují na ulici. Naopak vyřazujeme techniky, které již nesplňují jednoduchost a účinnost.


V červnu 2018 absolvuji kurz pod vedením p. Mgr.Pavla Černého pplk.v.v., který je expertem na bezpečnost a sebeobranu, služební zákroky, metodik PČR a v neposlední řadě, šéf instruktor ESP, který mimo české policejní jednotky jezdí vzdělávat SWAT týmy a policejní instruktory po celém světě. Jedná se o instruktorský kurz pro teleskopický obušek a taktické příslušenství ESP. Po úspěšném absolvování vypracováváme zvláštní výukový plán pro výcvik s obuškem. Prozatím máme připraven LVL1-CIVIL, tedy použití obušku civilistou na ulici v krizové situaci.


Rok 2019 jsme opět začali v plném vytížení. Všechny volné hodiny cvičí pravidelní cvičící a na čekací listině na soukromé lekce máme dalších 13lidí!!, další bohužel musíme odmítat. Je to odraz dnešní doby, všude se šíří nárůst útoků a jedná se o čím dál víc agresivnější útoky nožem, či jinou zbraní. Z tohoto důvodu také nakupujeme u společnosti z Oclahomy z USA speciální tréninkový nůž ELECTRIC SHOCK KNIFE. Jedná se o nůž, který imituje skutečné pořezání, či pobodání, pomocí vestavěného paralyzéru přímo v noži. Pozvali jsme si opět po dvou letech kickboxera a kamaráda V.Paráka, aby ukázal, jak zlepšit techniky úderů, kopů a jak na sobě pořádně zamakat. Duben 2019 je pro školu zároveň průlomový, neboť dlouholetým žákům naší školy, je umožněno absolvovat instruktorský nadstavbový kurz na instruktora, respktv. asistent instruktora sebeobrany 3.třídy a poprvé v historii naší školy, zaměřené především na velmi úzký okruh zájemců, budeme tímto způsobem rozšiřovat své trenérské řady. Absolvovat celé martirium přísných zkoušek na instruktora se podařilo Hance Reifové, která cvičí v naší sebeobraně již 4roky. Svou pílí se však dokázala povýšit až na instruktora našeho systému a nově vede kroužky sebeobrany pro děti.
V listopadu 2019 jsme se rozhodli (Petr a Hanka) absolvovat v Praze u renomované fitness akademie 3DFA (3D fitness academy) pod vedením Filipa Raptopulose jedinečný kurz "Kondiční trenér dětí a mládeže". Kurz byl zaměřen na zdravý pohyb nejen dětí a mládeže, ale i dospělých a především na různé pohybové hry, které používáme právě na tréninku sebeobrany. Nechceme učit nudné, staré a nezáživné věci, makáme na sobě! Zvyšující se odbornost nás, jako instruktorů, se samozřejmě projeví především tím, že Vám, nebo vašim dětem, můžeme poskytnout stále kvalitnější trénink.

V únoru 2020 jsme se rozhodli z důvodu enormního zájmu z řad rodičů, uspořádat pravidelný hromadný kurz sebeobrany pro děti, nazývame jej TŘÍDA SEBEOBRANY. Kurz je zaplněn dětmi od 8 do 14 let a bohužel se na několik zájemců nedostalo vůbec. V případě zájmu se bude kurz opakovat ve 2 měsíčních intervalech.

V Březnu 2020 spouštíme historicky první hromadné kurzy pro děti, zájem je tak velký, že první třída je celá naplněná, proto otevíráme druhou třídu. Cvičíme ve dvouměsíčních cyklech 2-3/2020, poté přichází Koronavirus, který nejdříve omezí a v krátké době posléze zcela přerušení cvičení na několik měsíců, rozjeté kurzy se tak musí dokončovat v měsících 7-8/2020. V září opět pro enormní zájem otevíráme kurzy pro děti 9-10/2020, vítáme nové, ale i stávající žáky. Tiskneme klubová trika. Oslovili jsme také všechny rodiče a rozeslali dotazníky, abychom zjitili, jak zjednodušit rodičům přihlašování a platbu tréninku. Zavádíme platby kartou (mobilním telefonem přes službu PayPal)


V říjnu 2020, když už jsme konečně mysleli, že doba Covidová je za námi, dochází opět k prudkému nárůstu nemocných s tím, že stoupá také počet nemocných na jednotkách intenzivní péče a ARO, čím dál více lidí je také na ventilačních dýchacích přístrojích. Na základě toho se rozhodla vláda k 9.10.2020 od 00:00 uzavřít všechna vnitřní sportoviště a my jsme tak opět nuceni cvičení přerušit do odvolání. Tyto opatření začínají způsobovat, že opět nestíháme s návazností naplánovaných kurzů, přicházíme o citelné příspěvky na své fungování a situace, začíná být již po 2., kritická. Jediným dobrým zjištěním, je informace, že naše trenérka, Hanka Reifová, úspěšně dokončila kurz instruktora sebeobrany 2.třídy a to s akreditací MŠMT ČR, povýšila tedy z kurzu trenéra 3.třídy (klubového) na trenéra 2.třídy (státem uznaného), za to ji patří veliká gratulace.


V červenci 2021 konečně po skoro roce, spouštíme na přání rodičů prázdninový kurz sebeobrany s Hankou, tedy tak zní přesný název kurzu sebeobrany pro děti, který se konal v průběhu měsíců červenec a spren 2021. Kurz jsme úspěšně zakončili a děti obdrželi jak diplom, tak malou sladkost.


V září 2021 přecházíme z převážně soukromých lekcí na hromadné kurzy. Jedním z důvodů je také fakt, že se trenérovi narodilo miminko (Tom) a skloubit práci, trénování a čas s rodinou, je poměrně dost časově i fyzicky náročné. Proto z 5tréninků týdně pokaždé s jedním cvičícím zahajujeme naopak hromadné kurzy s kapacitou až 12osob, které pořádáme 1x týdně. Nese to své ovoce, protože za malou chvíli máme základnu 5-7 osob, které cvičí několik měsíců a své dovednosti stále zdokonalují.


V listopadu 2021 se pro malou část dětí z různých kurzů pořádaných celkem za rok a půl stalo předvánoční období velkým zadostiučiněním za více než 1 letou docházku. Děti totiž v listopadu absolvovali zkoušky a celkem ze 7dětí splnilo zkoušku 6dětí, z toho 4 na žlutý pás a dva na bílo-žlutý pás. Pro děti je získávání barevných pásů silně motivační a většina z nich se připravuje na rok 2022, kdy budou skládat zkoušky na pásy oranžové.


V lednu 2022 pokračují zcela zaplněny kurzy pro děti i dospělé. Nově jsme se rozhodli sjednotit vypisované kurzy dětí i dospělých a nově tak nebudou bývat kurzy každé dva měsíce, ale vypsané kurzy budou kopírovat školní rok.


V květnu 2022 konstatujeme, že naše sebeobrana zažívá jeden z největších rozmachů ve své historii. Máme zaplněny kurzy pro děti, kurzy pro dospělé, pořádáme minikurzy pouze pro ženy, proběhl kurz s obuškem, plánujeme kurz první pomoci, kurz s kubotanem a jelikož máme již plno na kurz pro děti od září plánujeme otevřít druhou třídu pro začátečníky. Jsme vytížení na 120% v rámci toho, že máme cvičení jako zájmový koníček.


V červnu 2022 pořádáme další ze série zkoušek ze sebeobrany, avšak tentokrát hromadně ne pouze u dětí, ale i u dospělých. Dětem které k nám chodí dlouhodobě se podařilo získat vyšší stupeň, tedy oranžový pás, naopak začátečníci úspěšně obhájili zkoušku na pás žlutý, nebo bílo-žlutý. Dospělí se úspěšně začlenili s pásy žlutými a bílo-žlutými. Jejich cesta sebeobranou tak právě začíná.


V červenci 2022 také přichází další velký milník v naší historii. Konečně se nám podařilo, takřka po třech letech, nalézt zájemce, který zcela do detailu odpovídá našim přísným představám o instruktorovi v naší škole a po splnění všech náročných kroků, jako například: zdravotní prohlídka, kurz instruktora, absolvování co nejvíce levelů jako žák, kurz první pomoci, zkoušky teoretické i praktické, obhajoba seminární práce, vedení tréninků pod dohledem, atd. představujeme nového trenéra sebeobrany, jímž se stal Miroslav Máčal. Tatínek, který společně se synem navštěvují naši sebeobranu od roku 2021. Zároveň dlouholetý trenér kolektivních sportů a florbalu.


V prosinci 2022 uzavíráme po delší době rok opět s dospělými závěrečnou akcí. Nejdříve jsme zvolili večeři v tematické čínské restauraci a poté se ladně přesunuli do prostorů dýmkárny Moprabar, kde jsme si užili dvě hodiny bowlingu za současného pití alko i nealko nápojů a pokuřování z vodní dýmky.


V únoru 2023 nám končí všechny pololetní kurzy, tedy jak kurzy dětí z úterý a středy, tak kurz dospělých každý čtvrtek. Na místě je tedy uspořádat zkoušku, kterou absolvuje úspěšně 11dětí a 3dospělí.

V březnu, květnu a červnu 2023 se nám podařilo uspořádat 3 různé akce. Minikurz sebeobrany pro ženy, seminář sebeobrany pro ženy a seminář obrany pepřovým sprejem. To byla nálož!

V průběhu července a srpna 2023 jsme pokračovali v kurzu sebeobrany pro dospělé, ale také jsme se zůčastnili dvou akcí. První z nich byla naše první prezentace na veletrhu volnočasových aktivit Města Břeclav, kde jsme mohli předvést ukázky z tréninků sebeobrany. Druhou akcí byla účast na příměstském táboře Fitspine academy, kde jsme měli v rámci vzdělávání přednášku pro děti a především malý seminář pro děti, kde se mohli naučit děti pár technik ze sebeobrany a ochutnat tak to, co cvičíme celoročně.

V září 2023 jste nás opět zasypali enormním zájmem o naše kurzy, hlásíme zcela plno ve všech čtyřech kurzech. Pondelí, úterý a středa patří dětem. Čtvrtek dospělým.

V říjnu 2023 pořádáme velmi oblíbený seminář obrany pomocí pepřového spreje. Obliba tohoto semináře je obrovská, neboť nemusíte být expertem, nebo dlouholetým žákem bojových sportů a přesto jste schopni se naučit v relativně krátkém časovém úseku obstojně bránit. Stále více lidí využívá tuto možnost.

V prosinci 2023 pořádáme pro děti kurz první pomoci a zakončujeme tento vydařený rok hned dvěma vánočními večírky. Tradiční čínská restaurace a následné pivko s bowlingem v případě dospělých. Naopak zcela poprvé pořádáme vánoční věčírek pro děti, pro které jsme si připravili zajímavé hry, hudbu, každý přinesl nějaké občerstvení a nakonec obdrželi účastníci speciální vánoční diplom. Cvičíme i přes svátky a vánoce. Spousta z vás toho ráda využívá.

Rok 2024 zahajujeje přípravou na zkoušky. Nově jsou zkoušky jednou za rok a termín vychází právě na konec ledna. Vypisujeme přípravnou hodinu pro děti i dospělé. Aktuálně máme ze 40 dětí asi 14zájemů o zkoušky z řad dětí a z 20 dospělých bude absolvovat zkoušku asi 6 zájemců.