Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Nesouhlasím

Kontakt (Petr Čapka -Hana Reifová)

Petr Čapka
Ředitel Školy bojových umění a sebeobrany Břeclav, z.s.
Hlavní instruktor sebeobrany

Certifikovaný kondiční trenér dětí a mládeže
3DFA Praha (3D fitness academy Praha) Filip Raptopulos

Akreditovaný instruktor sebeobrany dle MŠMT ČR
(BP sport Praha - akreditace Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ČR)

Certifikovaný instruktor sebeobrany ČSWABU III.třídy
(Českého svazu Watejitsu dó a bojových umění Ostrava)

Certifikovaný instruktor pro teleskopický obušek a taktické příslušenství ESP České Budějovice
(garant a šéf instruktor Mgr.Pavel Černý pplk.v.v)


Licencovaný trenér MMA III. Třídy
Česká asociace smíšených bojových umění MMAA Praha


Absolvent Základní normy zdravotnických znalostí ČČK Brno- město
Absolvent PrF MU Brno - seminář "Trestní právo a trestní řízení"
Absolvent PrF MU Brno - seminář "Rodinné a trestní právo mládeže"
Absolvent školení "asertivní jednání" od agentury MEK-IN
Absolvent školení "komunikační dovednosti" od agentury MEK-IN
Absolvent školení "dýchací techniky" přístroj PremAire Combination
Absolvent kurzu defenzivní jízdy od agentury DEKRA
Absolvent kurzu defenzivní jízdy od agentury Dopravní akademie ČR
Absolvent e-kurzu "vyjednávání" od agentury ADVENIA
Absolvent e-kurzu "řešení konfliktů" od agentury ADVENIA
Absolvent e-kurzu "techniky pro řešení problémů" od fa. Innogy
Absolvent e-kurzu "vedení týmu na dálku, praktické rady pro manažery" od fa. SEDUO
Absolvent semináře "základy kick-boxu" od Vít Parák
Absolvent testu zachrannasluzba.cz - 97%
Absolvent e-kurzu SORUDO (Česká sebeobrana)


Petr cvičí od svých 8 let..

Postupně navštěvoval různá bojová umění a různé systémy, až si jednoho dne řekl, že přesně tohle, by chtěl učit i ostatní. Petr vypracoval svůj systém sebeobrany, protože žádné bojové umění ho nenaučilo opravdu se vyhnout útoku na ulici, žádné bojové umění nebylo komplexní v boji v postoji, ani na zemi, se zbraní, ani beze zbraně. Systém složil a "napsal na papír-viz.výukové plány" právě z různých bojových umění,sportů a systémů, které dříve navštěvoval tj.např. (Krav Maga, Kickbox, Karate, Judo, Aikido, Jiu-jitsu,Wa-te jitsu, Kung-fu, MMA) a po ukončení svého trénování v Brně a Praze "přivezl" tuto sebeobranu na jih Moravy, do Břeclavi. Mimo to je nově instruktorem fitness pro děti a mládež a snaží se celkově žít tak, aby po něm zůstal pěkný odkaz. Slušnost ke všem, disciplína, pokora, tvrdý trénink, ostražitost, připravenost, to všechno jsou jeho motta, která předává dále.


Šikana ve škole? To znám....

Jako malý, jsem byl bojácný, hubený kluk, na kterého si dovolil prakticky kdokoliv a kdykoliv. Nejednou to ve škole skončilo boulí, modřinou, nebo škrcením od některých "šikanu milujících" spolužáků. Od svých 8let, jsem tedy začal navštěvovat karate a doufal, že to pomůže. Sice jsem se něco naučil, ale na vybudování autority a zastrašení agresorů, to rozhodně nestačilo. Byl to ovšem první krok na mé cestě bojových umění.
Co by dospívající, jsem okusil několik dalších bojových umění a systémů, ale v žádném z nich, jsem nenašel tu pravou realitu. Žádné bojové umění mě opravdu neučilo vyhnout se konfliktu, komunikovat s útočníkem a používat reálné obranné pomůcky. Katy,nebo cvičení - kdy úder končil na dotyk - vše nereálné. Z tohoto důvodu jsem založil svou školu, kde se snažím všem, kteří to potřebují, "naservírovat" během pár rozhodujících hodin, jen to reálné z různých bojových systémů. Nemusíte se v žádném případě bát, nebo stydět přihlásit, jsem totiž jeden z těch, kteří se kdysi nebáli ozvat a postavili se systému a můžu říct - funguje to!Zkušenosti z reálných situací?

Že Aikido a Karate nefunguje úplně tak, jak jste cvičili v tělocvičně, nejlépe poznáte v reálných situacích, když jste nuceni bránit se opravdovému útoku a ne pouze smyšleným, nahraným a modelovým situacím od svých cvičebních parťáků, kteří Vám prostě nechtějí ublížit. Abych eliminoval techniky, které nefungují jinde, než na žínence v teple tělocvičny, nechal jsem se po jistou dobu zaměstnávat v různých klubech, městech a organizacích na různých akcích jako ostraha, u nás na moravě hovorově řečeno, jako "vyhazovač". "Na dveřích" jak se také mezi vyhazovači říká této práci, teprve poznáte, že funguje jenom to nejjednodušší a že je dobré mít v ruce pepřák, nebo teleskopický obušek. U nás tak zajisté nenaleznete blbosti, které prostě nefungují.


MMA - proč jsem nově trenérem MMA?

Začnu tím, že jsem ve svém životě vyzkoušel již opravdu mnoho bojových umění a systémů (Karate, Judo, Aikido, Jiu-jitsu, Wate-jitsu, Shaolin kung-fu, Hungkar kung-fu, Krav Maga, Kickbox) a nově jsem se také stál trenérem MMA (tedy smíšených bojových umění, kdy v postoji se zápasí obvykle technikami boxu, kickboxu a muaythai) na zemi a při přechodu na zem pak v (zápasu, judu, BJJ - brazilském jiu-jitsu). Mojí prioritou je stále cvičít reálnou sebeobranu na té nejpraktičtější úrovni pro obranu na ulici. Reálná sebeobrana má vizi ("odraž útok a uteč do bezpečí"). Mnohdy ale nastanou situace, kdy odražení útoku není snadné, nebo je zcela znemožněno a boj přechází na zem. V tento moment využívám znalostí naučených v MMA a snažím se dostat z této situace. Proč tedy cvičím MMA? Zkrátka z důvodu rozšíření repertoáru technik, které učím i mé žáky. Kombinací technik Krav Magy, použití obranných prostředků od ESP (spreje, teleskopy) a MMA dostávám komplexní a ucelený systém boje se zbraní i bez, v postoji i na zemi a jsem schopen čelit více způsobům útoků.Kontaktní údaje:
info@sebeobranabreclav.cz
+420 606 707 376

ID dat.schr.: tk39m5b

Tělocvična:
Vitální svět Čechovka, Čechova 12, Břeclav

Sídlo spolku:
U Splavu 2867/1, Břeclav


Dne 21.2.2020 jsem úspěšně absolvoval instruktorský kurz "Trenér III.třídy MMA (Mixed Martial Arts - smíšená bojová umění)" na FTVS UK Praha(Fakulta tělesné výchovy a sportu), pod vedení ISV Praha (Institut sportovního vzdělávání), v rámci České asociace smíšených bojových umění MMAA Praha.

Dne 30.11.2019 jsem úspěšně absolvoval instruktorský kurz "Kondiční trenér dětí a mládeže" pod vedením Filipa Raptopulose, odborníka na zdravý pohyb, TRX, Ketlball, fitness, kruhové tréninky, vysokoškolsky vzdělaného člověka v oboru tělesné kultury, jenž je trenérem známých vrcholových sportovců.

Dne 24.6.2018 jsem úspěšně absolvoval instruktorský kurz "teleskopický obušek a taktické příslušenství ESP pod vedením p.Mgr Pavla Černého, pplk.v.v. a odborníka na sebeobranu, policejní postupy, zákroky a taktiky.

Dne 22.4.2018 jsem úspěšně ukončil vzdělávací program "instruktor sebeobrany", který je akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, jenž vedl Jindřich Petřík, cvičitel sebeobrany dle MŠMT, trenér boxu III. třídy, trenér MMA III. třídy, instructor Krav Maga – Civil, Kids, V.I.P., Law-Enforcement , instruktor pro teleskopický obušek a taktické příslušenství ESP – Civil, Ozbrojené složky, Combat LifeSaver, instruktor střelby, osobní trenér fitness, akreditovaný instruktor první pomoci

Dne 5.11.2011, složil před Hanshi - Jánem Vasilenkem, držitelem 10.danu WA-TE JITSU a 8.danu KARATE,mistrem světa a evropy,mistrem České republiky, garantem a zakladatelem stylu, zkoušku na instruktora sebeobrany.