Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Nesouhlasím

KRAV MAGA

Krav maga (hebrejsky קרב מגע‎, krav = souboj / blízko, maga = dotyk, kontakt, tedy česky: kontaktní boj, boj z blízka) je systém sebeobrany, který představuje oficiální soustavu technik vypracovaných pro sebeobranu a boj zblízka Izraelských obranných sil, izraelské národní policie a dalších izraelských bezpečnostních složek. Krav maga bylo zařazeno do učebních osnov izraelských středních škol, jeho techniky jsou předváděny a nacvičovány ve výchovných a naučných institucích, řízených izraelským ministerstvem školství. Krav maga není sport, ale příprava na boj zblízka na život a na smrt.

Dnes krav maga používají všechny složky Izraelských ozbrojených sil (regulérní síly i speciální jednotky Sajeret), zpravodajské služby Mosad a Šin Bet, americké CIA, FBI, DEA, U.S. Marshals a další federální agentury, některé složky amerického letectva a pobřežní stráže, dále několik amerických policejních sborů (včetně SWAT týmů), francouzská elitní jednotka GIGN, Belgická armáda a další.

SAMI & KRAV MAGA KONCEPT

SAMICS je zkratka pro SAMI Combat Systems a je to zastřešující termín používaný k popisu sbírky jednotlivých bojových systémů (neboli konceptů) vyvinutých Peterem Weckaufem a SAMI Institutem ve Vídni. Tyto bojové systémy SAMI zahrnují:

  • Koncept boje s nožem
  • Bojový koncept sekery a Tomahawku
  • Koncept Stick Fighting
  • Koncept SDS (obrana s každodenními předměty / improvizovanými zbraněmi)
  • Koncept teleskopického obušku (EBC)
  • Koncept Panantukan
  • Krav Maga Concept (systém pro civilní sebeobranu)
  • Koncept Kapap (systém pro bezpečnost, vymáhání práva a armádu)

    Zaměření se na tyto jedinečné prvky v rámci každého systému spolu se snadnou zaměnitelností v rámci KONCEPTŮ SAMICS, umožňuje practionerům dosáhnout úrovně odborných znalostí bojových umění, které je obtížné najít jinde. Například: Systém Knife Fighting Concept se zaměřuje 100% na výcvik buď s nožem, nebo v obraně proti němu, který usiluje o odborné znalosti v této disciplíně. Nicméně, vzhledem ke společnému původu, metodologii a výcvikovým technikám, které jsou vlastní SAMICS, practioners najdou přechod do jiných konceptů SAMICS založených na zbraních nebo dokonce do systému prázdných rukou, jako je Panantukan Concept, bezproblémový a snadný. Koncepty SAMICS jsou instruovány v přibližně 40 zemích certifikovanými a přidruženými instruktory SAMICS, školicími středisky a školicími akademiemi a jsou k dispozici pro samostudium pro každého, kdo má připojení k internetu prostřednictvím naší platformy SAMI International Online Training: sami-international.com