Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Nesouhlasím

Kondiční trénink v sebeobraně?

V roce 2019 jsme oba trenéři absolvovali v Pražské 3D Fitness Academy společně kurz "Kondiční trenér dětí a mládeže". Tento kurz nám umožnil změnit pohled na typické, dokola se opakující, místy snad i nudné a nezáživné techniky cvičení-rozcvičky, které se velmi podobali tehdejší školní rozcvičce. Naučili jsme se, že roz-cvičení může být i zábavné a přitom Vás může zlepšovat v mnoha oblastech, které se hodí přímo i pro nácvik sebeobrany a bojových umění. Rychlost, síla, koordinace, úpoly, vytrvalost. Tyto dovednosti však využijete v jakémkoliv sportu, nebo pohybu.

Prozatím nehodláme směřovat naši školu jiným směrem, než právě výukou bojových a obranných dovedností, nicméně pokud nám to dovolíte, rádi Vám zařadíme nové fitness kondiční techniky přímo do tréninku. Cvičení kondičního tréninku je vhodné pro všechny pohlaví a věkové skupiny.

 • Posílení kondice - hubnutí - formování postavy
 • Zlepšení činnosti srdce a svalů
 • Zlepšení koordinace
 • Zvýšení přesnosti pohybu (dobržďování fotbal, hokej,badminton..)
 • Navýšení síly, zlepšení-zvětšení svalstva
 • Lepší protažení, zlepšení funkce pohybového aparátu

 • V případě užití kondičního tréninku místo klasické rozcvičky (doporučujeme kondiční trénink zařadit po absolvování alespoň několika lekcí sebeobrany) se můžete těšit na práci s vlastní váhou nemusíte se tak bát, že bychom Vás nutili zvedat "těžké železa". Pro samotné zpestření kondičního tréninku, máme k dispozici různé cvičební pomůcky jako je například závěsný posilovací systém, známý pod zkratkou TRX, dále masážní válce, gymnastické balony malé i velké, pískové závaží 2,3,5 Kg, těžký pytel o váze 10Kg známý jako POWERBAG.

 • Zařazení pár kondičních cviků do tréninku
 • Rozcvička formou kruhového tréninku o více stanovištích

 • Abychom spojili výuku sebeobrany a kondiční trénink je třeba pochopit systém, kdy Vám trenér buďto místo jednotlivých cviků nahradí cvik kondičním prvkem a Vy tak můžete procvičit každý trénink zhruba jeden až dva nové cviky, nebo Vám může trenér celou rozcvičku nahradit kruhovým tréninkem.

  Co je to kruhový trénink? Je to vlastně více stanovišť (u nás od 2 do cca 6-8) kdy na každém stanovišti cvičíte jiný cvik. (TRX přítah, dřep s medicinbalem, protahování přes tyč, pohyb po čtyrech s tažením závaží) a podobně. Na těchto stanovištích se pak střídáte dle trenérem zvoleného časového limitu (20-30-40+sekund). Tyto stanoviště tvoří jeden celek a Vy tento celek opakujete například (5-6-7x..)

  Vlastní váha, tělocvična
  Vlastní váha, závěsný systém